5
1 חוות דעת
 
 
072-2596389
 
 
 
מספר מקשר הסבר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אודות פרופ' לב רן

 
 
פרופ' דוד לב רן
 
 
 
פרופ' דוד לב רן, מומחה לכל סוגי אי הפריון, כולל אי פריון הגבר. הוא בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב והתמחה ברפואת נשים במרכז רפואי שיבא שבתל השומר. במהלך התמחותו יזם את הקמתה של מרפאת הסוכרת בהריון. הייתה זו מרפאה מולטי-דיסציפלינרית, שכללה רופא מומחה לסוכרת, דיאטנית וגינקולוג. מדובר בפרויקט חדשני והראשון מסוגו בארץ, אשר אפשר איזון סוכרת בהריון על בסיס אמבולטורי, תוך ניטור עצמי של רמות הסוכר ללא צורך באשפוז ממושך. הפרויקט הביא לשיפור דרמטי בתוצאות הריונות הסוכרת, שהתאפיינו עד אז בשיעורי תחלואה ותמותה גבוהים של עוברים וילודים. מתכונת זו הינה השיטה המקובלת היום לניהול סוכרת בהריון.
 
 
 
 
לקראת סיום התמחותו (1982), נשלח פרופ' לב רן מטעם מרכז רפואי שיבא לאוסטרליה לשם התמחות בתחום של הפריה חוץ גופית (IVF).
ההפריה חוץ גופית החלה אך להתפתח בתקופה זו ובאוסטרליה ניצבר אז הניסיון הרב ביותר בתחום זה. עם חזרתו, השתלב פרופ' לב רן ביחידה להפריה חוץ גופית שהוקמה אז בשיבא ויישם את הידע והניסיון שהביא עימו ביחידה המתפתחת. בשתנת 1987, הקים עם שותפיו פרופ' שלמה משיח ופרופ' יהושוע דור את היחידה הפרטית הראשונה להפריה חוץ גופית בארץ בבית החולים אסותא, שם גם כיום, הוא ממשיך ומטפל במטופליו הפרטיים. במקביל הקים גם את שירות הפריון למבוטחות מכבי בבית החולים רמת מרפא.
בשנת 1995, לאחר שזכה במכרז המדינה הקים את היחידה להפריה חוץ גופית במרכז רפואי וולפסון שאותה הוא מנהל עד היום.

פרופ' לב רן הקים את היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים אסותא, היה בין הרופאים שהקימו את המרפאה לשירותי פריון במכבי שירותי בריאות ובשנת 1995 הוא הקים את היחידה להפריה חוץ גופית במרכז רפואי וולפסון, שאותה הוא מנהל עד היום.

פרופ' לב רן הינו בעל מינוי של פרופסור חבר באוניברסיטת תל אביב, והוא פרסם למעלה מ- 80 מחקרים מקוריים וכתב פרקים בספרים. בנוסף הוא העביר הרצאות רבות בכנסים רפואיים.

פרופ' לב רן רואה מטופלים פרטיים במרפאתו הפרטית ברחוב צייטלין 1 בתל אביב. המרפאה עובדת בימים א', ב', ד' לאחר השעה 16:00. מבוטחי כל קופות החולים זכאים להחזר חלק מההוצאה מהביטוחים המשלימים.